BLOG

Yangın Tüpü

İnsan hayatının korunmasına dair emniyet esasları yüzyıllardan beri toplumların her kesimince uygulanmaktadır. Olası bir yangının verdiği zararlar düşünüldüğünde sadece insan hayatı değil tüm yaşam formları ile edinilmiş malvarlıklarının da korunması gerekmektedir. Yangın eğitimi alan herkesin bildiği bir gerçek vardır. Yangını ilk gören kişi ilk müdahale etmesi gereken kişidir. Tabi yangın çeşitleri düşünüldüğünde bunun pek mümkün olmadığı zamanlarda olabilir. Özellikle adi yangın olarak isimlendirilen küçük çaplı yangınlar ile elektrik yangınlarına, ilk müdahale gerçekleştirebilir ve çıkan yangın daha büyük bir felakete sebep olmadan söndürülebilir veya büyümesi engellenebilir. İlk müdahalenin yangın çıkış esnasında çok büyük bir öneme sahip olması gereğince, toplu yaşam yerlerinde mevzuat standartları doğrultusunda yangın tüpü bulundurma zorunluluğu getirilmiştir. Hatta zorunluluk geniş tutulmuş ve taşıma faaliyeti gösteren araçlarda da uygulanmıştır.

Yangın tüpü bir defaya mahsus alınıp kenara koyulacak ömürlük biz malzeme değildir. Bir sarf malzemesi olarak kayıtlarda yerini alan yangın tüpü, kendi özelliğine göre periyodik olarak bakımı yaptırılması mecburi bir malzemedir. Seyyar veya sabit olarak kullanılan yangın tüpleri, yangın çeşitlerine göre imal edilmesi dolayısıyla ayarları yapılmış sensörler vasıtasıyla otomatik olarak devreye girebileceği gibi, herkesin ulaşabileceği ve hızlıca alıp kullanabileceği yerlere de sabitlenmiş olabilir.

Yangın tüpü, yangın emniyet sistemlerinin başlıca unsurlarındandır. Bulundurulması gereken yerin risk değerlendirme standartları doğrultusunda, hangi yangın tüpü çeşidinin temin edileceği ve en az kaç adet olması gerektiği esasları uzman kadro eşliğinde belirlenir. Tüm bu esaslar doğrultusunda ince hesaplar yapılıp kalitesiz ve miadının ne zaman dolacağına güven duyulmayan ürünlerden uzak durulması gerekmektedir. Yoksa sonuçları çok ağır olabilecek bir yangını çıkmadan önlemek için bulundurulan bir yangın tüpünden, ihtiyaç anında sadece boş hava sıkması kaçınılmaz olabilir.

Yangın Merdiveni - Yangın Merdivenleri - Yangın Merdiveni Fiyatları - Yangın Merdiveni Yönetmeliği - Ucuz Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni Firmaları - Makaralı Yangın Merdiveni - İstanbul Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni İmalatı - Dairesel Yangın Merdiveni Yangın Merdivenci - Yangın Merdivenci  http://www.yangınmerdiveni.com  http://www.yanginmerdiveniimalati.com   http://www.yangınmerdiveni.com.tr   http://www.yanginmerdivenifiyatlari.com   http://www.ztipiyanginmerdiveni.com  http://www.karabogamuhendislik.com    http://www.yangin-merdiveni.com    http://www.yanginmerdiven.net    http://www.yanginmerdivencim.com  http://www.yanginmerdiveni.gen.tr   http://www.yanginmerdiveni.com.tr  http://www.istanbulyanginmerdiveni.net   http://www.yanginmerdivenim.com   http://www.yanginmerdivenci.com   http://www.yanginmerdiven.com     http://www.yanginmerdiveni.net    http://www.yanginmerdivencin.com  Yangın Kapısı Fiyatları  Camlı Yangın Kapısı  Ucuz Yangın Kapısı  Yangın Kapısı  Yangın Kapısı İmalatı  Sertifikalı Yangın Kapısı  Panik Barlı Yangın Kapısı  Yangın Kapısı  Acil Çıkış Kapıları  Yangın Kapısı Fabrikası  Yangın Kapıları   Şaft Kapağı Fiyatları   Yangın Kapısı Firmaları

KARABOĞA MÜHENDİSLİK

SATIŞ       Veli KARABOĞA

TLF            0216 641 50 84

Gsm           0532 711 74 23

Gsm           0532 703 75 09

FAX            0216 641 50 84

E-mail       info@karabogalar.com

E-mail       info@karabogamuhendislik.com

Adres        Hamidiye Mah. Güler. No: B4 Çekmeköy/İSTANBUL

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİ İÇİN TALEPTE BULUNABİLİRSİNİZ

İstanbul Yangın Tüpü ve Söndürme Ekipmanı Firması Arıyorsanız İstanbul Yangın Söndürme Cihazları Firmaları Türkiye'nin En Büyük Firması.